2021 KENWORTH T680 Tandem Axle Sleeper For Sale
TANDEM AXLE SLEEPERS / KENWORTH TANDEM AXLE SLEEPERS / KENWORTH T680 TANDEM AXLE SLEEPERS / #1409
$46,900
Description
WARRANTY FOR 6 MONTHS $20000 IN ENGINE WORK DONE WITH PAPERWORK AT KW DEALER!
Specifications
| Price | $46,900 |
|---|---|
| Stock # | 0479 |
| VIN | 1XKYDP9X0MJ440479 |
| Mileage | 456,583 MILES |
| Engine | PACCAR MX 510HP 6 CYL |
| Engine Size | 13L |
| Fuel | DIESEL, 2 TANK, 200 GAL |
| Transmission | EATON-FULLER MANUAL RTLO16913A 13 SPD |
| Axles | TANDEM, 12,000 F, 40,000 R |
| Suspension | AIR |
| Rear | 3.25 SINGLE/STD |
| Wheelbase | 235" |
| Wheels | ALUMINUM FRONT, ALUMINUM REAR |
| Fifth Wheel | AIR SLIDE |
| Tire Config | DUAL |
| Tires | 22.5 |
| Brake Type | DISC/DRUM |
| Cab Type | CONVENTIONAL |
| Color | BLUE, BROWN INTERIOR |
| Body Options | HEATED MIRRORS |
| Exhaust | SINGLE |
| Air Cond | YES |
| Sleeper Size | 70" |
| Fairings | NONE |
| Hours | 14,572 |
| Bunk Type | SINGLE |
| Bunk Heater | YES |


















